161. pohod ROVINJ – LIMSKI ZALIV in KOPANJE

Vabilo – DMSBZT Ljubljana na

161. pohod ROVINJ – LIMSKI ZALIV in KOPANJE;

• VOŽNJA S TURISTIČNO LADJO V LIMSKEM ZALIVU,
  • NAJBOLJ LEPO DOŽIVETJE, POHOD ali SPREHOD NA RAZGLEDIŠČE KJER SE VIDI CELOTEN LIMSKI ZALIV

16. JULIJ 2022

Limski zaliv ali kanal kot ga poznamo danes je dolg okrog 10 kilometrov in širok okrog 600 metrov. Je edini morski zaliv na obali Hrvaške Istre. To izjemno lepoto so poznali že davni predniki. Uporabljali so ga tudi samotarji in gusarji. Limski zaliv je dobil ime tudi Lim fjord, ker so tukaj leta 1964 snemali angleško – jugoslovanski pustolovski film Dugi brodovi.

Na izletu in pohodu bomo obiskali;

• Romualdovo špiljo / jamo, kjer naj bi živel puščavnik Romuald. Čeprav je jama zaprta za turistične oglede, ker v jami živijo kolonije velikih netopirjev, bo zanimiv ogled vhodnega dela jame na naši poti iz zaliva.
  • Po kratkem sprehodu ali vzponu na planinskem pohodu, (kjer so za lažje vzpenjanje obvezne pohodniške palice) bomo prišli na izjemno razgledišče. Na tej točki, kamor redko vodijo turistične agencije bomo doživeli izjemno lepoto – pogled na celoten Limski zaliv.
  • S turistično ladjo se bomo zapeljali po Limskem zalivu do Gusarske pečine ali Piratske jame. Tukaj naj bi gusar Henri Morgan skrival svoje naropano zlato. S turistične ladje se bomo kratko povzpeli do jame po urejeni poti.
  • Če bo dovolj časa se bomo lahko sprehodili do druge razgledne točke s pogledi na začetek Limskega kanala iz vasi Rovinjsko Selo.

Odhod avtobusa bo ob 5.00 na parkirišču za avtobuse pod dvorano Tivoli. Pohodnice in pohodniki, ki se nam pridružijo na železniški – avtobusni postaji, počakajo pred postajališčem št. 31 ob 5.10.
DODATEN VSTOP: Na parkirišču ŽALE pri poslovilni dvorani pokopališča ŽALE ob 5.20.

Za pohod potrebujete tudi: dobro planinsko obutev, pohodniške palice, sončna očala, pokrivalo za glavo, brezalkoholno pijačo brez CO 2 in brez alkohola. Poskrbeli bomo tudi za kosilo.

Prispevek za pohod in izlet plačate na avtobusu.

• 25 € – članice in člani DMSBZT Ljubljana
  • 30 € – družinski člani članic in članov DMSBZT Ljubljana
  • 25 € – članice in člani drugih regijskih strokovnih društev DMSBZT
  • 30 € – nečlani združenja medicinskih sester (društev oz. Zbornice – Zveze)

Prihod v Ljubljano do 22.ure, lahko tudi kasneje zaradi meje in prometnih razmer.

Prijave z elektronsko prijavnico ali 041 273 265 in 031 529 757.

Prijave sprejemamo do 14. julija 2022.

KER POTUJEMO NA HRVAŠKO IMEJTE OBVEZNO VELJAVEN POTNI LIST ali OSEBNO IZKAZNICO !

Predsednica DMSBZT Ljubljana