163. pohod RATEČE – PEČ / TROMEJA

Datum in čas
20. 08. 2022

Vabilo – DMSBZT Ljubljana  na 163. pohod RATEČE (850 m) – PEČ / TROMEJA (1508 m)

VABIMO VAS, DA SKUPAJ OBIŠČEMO POMEMBNO ZGODOVINSKO TOČKO NA TROMEJI TREH DRŽAV; Avstrija, Italija in Slovenija.

20. AVGUST 2022

V dneh ko so temperature v dolinah precej visoke, bomo našli vsaj nekaj osvežitve v predalpskem svetu.
Pohod bomo začeli kmalu za mejnim prehodom Rateče v vasi Fusine Laghi.
Po gozdni cesti se bomo zložno vzpenjali proti vrhu do 3 ure.
Za lažji pohod bo proti vrhu možen prevoz s kombijem.

PO POHODU BOMO OBISKALI SMUČARSKI MUZEJ ELAN BEGUNJE.

Odhod avtobusa bo ob 7.00 na parkirišču za avtobuse pod dvorano Tivoli. Pohodnice in pohodniki, ki se nam pridružijo na železniški – avtobusni postaji, počakajo pred postajališčem št. 31 ob 7.10.  Za pohod potrebujete tudi: dobro planinsko obutev, pohodniške palice, sončna očala, pokrivalo za glavo, brezalkoholno pijačo brez CO 2 in brez alkohola. Poskrbeli bomo tudi za kosilo.
DODATEN VSTOP: Na parkirišču ŽALE pri poslovilni dvorani pokopališča ŽALE ob 7.20.

Prispevek za pohod in izlet plačate na avtobusu.

• 20 € – članice in člani DMSBZT Ljubljana
  • 25 € – družinski člani članic in članov DMSBZT Ljubljana
  • 25 € – članice in člani drugih regijskih strokovnih društev DMSBZT
  • 30 € – nečlani združenja medicinskih sester (društev oz. Zbornice – Zveze)

Prihod v Ljubljano do 22.ure.

Prijave s prijavnico SPODAJ ali 041 273 265 in 031 529 757.  Prijave sprejemamo do 18. avgusta 2022.

KER POTUJEMO V ITALIJO IMEJTE OBVEZNO VELJAVEN POTNI LIST ali OSEBNO IZKAZNICO !

Predsednica DMSBZT Ljubljana