64. Pohod po poti okoli Ljubljane

Datum in čas
07. 05. 2022

Vabilo  DMSBZT  Ljubljana  NA  64.  POHOD  PO  POTI  OKOLI  LJUBLJANE – POT  OB  ŽICI, da
Z  GIBANJEM  OBELEŽIMO  MEDNARODNA  DNEVA  BABIC in  MEDICINSKIH  SESTER.

7. maj 2022

Ob mednarodnem dnevu babic – 5. maj in ob mednarodnem dnevu medicinskih sester – 12. maj, vas vabimo, da obeležimo mednarodna dneva in naredimo nekaj za boljše počutje. Zato vas vabimo, da skupaj z nami  V  SKUPINI  PREHODITE  VSAJ  6  KILOMETROV  PO  RAVNINI.

ZA TA POHOD NI PRISPEVKA !

Na pohod vabimo člane DMSBZT Ljubljana, njihove družinske člane in prijatelje. Povabilo velja tudi za člane drugih regijskih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov v Sloveniji in njihove družinske člane.

ZBIRNO  MESTO  ZA  POHOD  JE  pred stavbo  AMZS  Dunajska  cesta  128  –  ob  7.00.

NA POHODU BOSTE PREJELI :

• vegetarijanski sendvič,
  • vodo (brezalkoholne pijače) in manjše prigrizke na 7 kontrolnih točkah,
  • spominsko značko in za prehojeno celotno pot 32.8 km tudi spominsko medaljo.
Smer in razdalje pohoda RAZDALJA SKUPAJ KM
1. del – AMZS (Dunajska cesta 128) – KOSEŠKI BAJER 6,0 km 6,0 km
2. del – KOSEŠKI BAJER – AGROTEHNIKA (Tržaška cesta) 4,5 km 10,5 km
3. del – AGROTEHNIKA (Tržaška cesta) – RESTAVRACIJA LIVADA 4,1 km 14,6 km
4. del – RESTAVRACIJA LIVADA – POT NA GOLOVEC (Dolenjska cesta) 3,5 km 18,1 km
5. del – POT NA GOLOVEC (Dolenjska cesta) – s kratkim vzponom
in po hribu Golovec – POLJE (Zaloška cesta)
7,0 km 25,1 km
6. del – POLJE (Zaloška cesta) – ŽITO (Šmartinska cesta) 3,8 km 28,9 km
7. del – ŽITO (Šmartinska cesta) – AMZS (Dunajska cesta) 3,9 32,8 km

Čeprav je pohod nezahteven potrebujete nekaj vzdržljivostne kondicije. Zato hodite vsaj 3 x / teden po razgibanih poteh. Vsak dan tudi pijte brezalkoholne pijače z veliko vode brez CO 2, več kot ste žejni.
Za pohod potrebujete tudi: dobro pohodniško obutev, lahko tudi pohodniške palice, sončna očala (zaželeno zaprta tudi od strani), pokrivalo za glavo.

Prijave opravite po elektronski prijavnici SPODAJ, ali po telefonu 041 273 265. Zaradi priprav in izpeljave nemotene organizacije pohoda  PROSIMO, DA SE PRIJAVITE do 5. maja  2022.

Predsednica DMSBZT Ljubljana