Ključni poudarki v procesu obvladovanja bolečine

Društvo medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Ljubljana vabi svoje člane na
klinično popoldne

KLJUČNI POUDARKI V PROCESU OBVLADOVANJA BOLEČINE,

ki bo v četrtek 29.09.2022 s pričetkom ob 14.45

LOKACIJA: Spletno okolje ZOOM.

14.45 – 15.00
Registracija udeležencev v ZOOM okolju

15.00 – 15.10
Pozdravne besede in predstavitev izvedbe izobraževanja, Maja Vidrih

15.10 – 15.40
Osnove zaznavanja bolečinskih dražljajev, Gorazd Požlep, dr. med.

15.40 – 16.25
Farmakološko zdravljenje akutne in kronične bolečine, doc. dr. Neli Vintar, dr.med.

16.25 – 16.55
Obvladovanje bolečine pri starostniku in geronto psihiatrične paciente, Robert Erat, dr.med.

16.55 – 17.10 ODMOR

17.10 – 17.30
Prepoznava bolečine s kliničnimi lestvicami pri otrocih, Janja Gržinič, mag.zdrav. nege.

17.30 – 17.50
Posebnosti obvladovanja in ocene bolečine pri starejših otrocih, Janja Gržinič, mag. zdrav. nege

17.50 – 18.35
Ocena akutne in kronične bolečine pri odraslih pacientih z verbalnimi in neverbalnimi lestvicami, Vesna Svilenković, dipl. m. s.

18.35 – 19.05
Stranski učinki analgezije in nadzor pacienta z analgezijo, Sonja Trobec, dipl. m. s.

19.05 – 19.15
Razprava in zaključek

Seminar je namenjen zdravstvenim tehnikom, medicinskim sestram in drugim zaposlenim v zdravstveni negi in oskrbi, članom in bodočim članom DMSBZT Ljubljana, ki želijo pridobiti dodatna znanja in veščine za bolj učinkovito in uspešno obravnavo pacientov v kliničnem okolju. V obliki predavanj in delavnic s primeri iz prakse vas bomo seznanili z nekaterimi problemi, ki se pojavljajo v delovnih okoljih.

Programsko/organizacijski odbor: Đurđa Sima, Vesna Svilenković in Maja Vidrih.

Program je v postopku vrednotenja licenčnih in pedagoških točk pri Zbornici – Zvezi.

Prijave sprejemamo preko elektronske prijavnice ali po e-pošti  do 23. 09. 22 oziroma do zasedenosti mest. Število mest je omejeno do 40.

Kotizacije za člane DMSBZT NI in se krije iz lastnih sredstev oziroma iz naslova plačanih članarin.

Vse informacije v zvezi s prijavo v spletno okolje, kjer bo potekalo izobraževanje boste prejeli na vaš E – naslov, en dan pred dogodkom, zato prosimo, da ga ob prijavi obvezno navedete.

Dodatne informacije: Irma Kiprijanović GSM 041 754 695 ali irma.kiprijanovic@gmail.com.

Vljudno vabljeni

Koordinatorica kliničnih popoldnevov: Predsednica DMSBZT Ljubljana:
Maja Vidrih Đurđa Sima