Vabilo  na  197.  pohod  –  KULTURNO  /  POHODNIŠKI  DOGODEK

Vabilo  DMSBZT Ljubljana  na  197.  pohod  –  KULTURNO  /  POHODNIŠKI  DOGODEK

24.  FEBRUAR  2024

ZAGREB – SLJEME  1030 m  Z  ŽIČNICO  ali  PEŠ

Vabimo članice in člane društva, ki se nam bodo pridružili kot izletniki

Po pohodu bomo obiskali:
–  RETROSPEKTIVO  IVAN  MEŠTROVIĆ. Bil je znamenit svetovno znan Jugoslovanski kipar.
–  MUZEJ  ČOKOLADE  tudi  z  degustacijo  čokolade.

POHOD  NA  MEDVEDNICO  –  vrh  SLJEME  (samo navzgor) – OKROG 3 ure
– Med pohodom bomo obiskali ostanke nekdanje znamenite bolnice za pljučne bolezni BRESTOVAC.
– Navzdol se bomo peljali z najbolj sodobno žičnico v Evropi, ki je začela voziti 23. februarja 2022.

Odhod avtobusa bo ob 6.05 na parkirišču za avtobuse pod dvorano Tivoli. Pohodnice in pohodniki, ki se nam pridružijo na avtobusni – železniški postaji, počakajo pred postajališčem Adria št. 31 ob 6.15 in pri pokopališču ŽALE 6.25.

Za pohod potrebujete tudi: dobro planinsko obutev, pohodniške palice, sončna očala (zaželeno zaprta tudi od strani), pokrivalo za glavo, brezalkoholno pijačo brez CO 2 in brez alkohola.

Prispevek plačate na avtobusu !

• 30 € – članice in člani DMSBZT Ljubljana (za vožnjo z žičnico samo navzdol)
  • 35 € – družinski člani članic in članov DMSBZT Ljubljana (za vožnjo z žičnico samo navzdol)
  • 35 € – članice in člani DMSBZT Ljubljana (za vožnjo z žičnico gor in dol)
  • 40 € – družinski člani članic in članov DMSBZT Ljubljana (za vožnjo z žičnico gor in dol)
  • 30 ali 35 € – članice in člani drugih regijskih strokovnih društev DMSBZT (tako kot člani DMSBZT Ljubljana)
  • 45 € – nečlanice in nečlani DMSBZT Ljubljana

Prihod v Ljubljano do 23. ure.

Prijave z elektronsko prijavnico ali 041 273 265 in 031 529 757.  Prijave sprejemamo do  22. februarja 2024.

Prosimo vas, da odpoved sporočite po telefonu. Tako omogočite udeležbo čakajočim !

• ČE  BO  SNEG  24. februarja  BOSTA  ZAGREB  in  SLJEME  –  2. marca 2024.
  • V  PRIMERU  SNEGA  V  ZAGREBU  24. februarja  BO  POHOD  ZAVRŠJE  V  HRVAŠKI  ISTRI  24. februarja 2024. ČE NE BO SNEGA V ZAGREBU PO POHO PO HRVAŠKI ISTRI – 30. marca.

Ker potujemo na Hrvaško imejte s seboj obvezno veljaven potni list ali osebno izkaznico!

Predsednica DMSBZT Ljubljana