Izobraževanje je eden pomembnih temeljev razvoja vsakega posameznika in organizacije.
Z neformalnim izobraževanjem krepimo, zvišujemo in nadgrajujemo raven svojih kompetenc. Z razvojem različnih socialnih spretnosti napredujemo v svojih veščinah, pridobivamo znanje ter gradimo odnos do dela. Koristi neformalnega izobraževanja se zavedemo tudi v DMSBZT Ljubljana, zato svojim članicam in članom omogočamo različna izobraževanja, strokovna izpopolnjevanja in strokovna usposabljanja.
Področje raziskovanja v DMSBZT Ljubljana je relativno mlado.
Članom želimo ponuditi osnovna znanja in spretnosti s področja raziskovanja in jih preko posameznih delavnic in oblikovanih skupin opolnomočiti za uporabo »evidence based nursing« (na dokazih osnovane prakse zdravstvene in babiške nege).
S tovrstnim delom želimo članom ponuditi znanja in spretnosti ter jih spodbuditi, da poskušajo na podlagi pridobljenih znanj uvajati novosti na področju zdravstvene in babiške nege, reševati nastale težave, prispevati k dvigu ugleda poklica, statusa zaposlenih v zdravstveni in babiški negi ter prepoznavnosti stroke in organizacije.
Leto 2025 bo v izobraževalnem pogledu aktualno, pestro in raznoliko. Vključevali bomo dodatna izobraževanja s posebnih področij in povabili k sodelovanju strokovnjake različnih smeri delovanja v zdravstveni in babiški negi ter zunaj nje. Naš program dela ostaja usmerjen v zadovoljevanje izobraževalnih potreb naših članov ter potreb dela s pacienti in lastnega osebnega razvoja. S spremljanjem in vključevanjem sodobnih oblik vseživljenjskega učenja želimo graditi pripadnost poklicni skupini in stroki. Izobraževalne vsebine bomo ponudili in organizirali za vse poklicne skupine ter starostne kategorije članstva DMSBZT Ljubljana. Vse izobraževalne aktivnosti bo spremljala anketa zadovoljstva udeležencev, ki nam bo omogočila sprotno preverjanje in pravočasno dopolnjevanje ter korigiranje vsebin. Z ažurnim sledenjem kakovosti izobraževalnih dogodkov bomo omogočali članom (udeležencem) sprotno podajanje ocen ter aktivno sodelovanje in prispevek pri izvedbi vseh izobraževalnih aktivnosti DMSBZT Ljubljana.
Začeli bomo z mesečnimi krožki raziskovanja in znanstvenega pisanja ter s srečanji za učinkovito uvajanje z dokazi podprte prakse zdravstvene in babiške nege. V nadaljevanju načrtujemo predlog nove velike raziskave DMSBZT Ljubljana, ki bo plod možganskega viharjenja na obeh srečanjih.
Podpredsednica društva za izobraževalno, raziskovalno dejavnost in založništvo,
Koordinatorica izobraževanj iz Poklicne etike, Izletništvo
030 710 552
gordana.lokajner@gmail.com