“Vplivno komuniciranje”

Društvo medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Ljubljana vabi na srečanje  z naslovom

»VPLIVNO KOMUNICIRANJE »
Prepričljiva (močna) komunikacija v zdravstveni negi oz. pri delu s pacienti

Termin izobraževanja je 12. 03. 2024  v spletnem okolju zoom  s pričetkom ob 16.50  do 21.30 ure

Vodila ga bo gospa Helena Zajec,univ.dipl.oec.,INLPTA trainer, poslovni in osebni coach

VSEBINA DELAVNICE

• Ob 16.50 prijava v spletno okolje
  • 60 -17.00 Pozdravne besede, predstavitev programa, Nada Sirnik
  • 17.00 – 18.15 Zakonitosti komunikacije v čustveno zahtevnih situacijah, Helena Zajec
    • Površni možgani: od kod komunikacijski šumi, nerazumevanje navodil in skrivanje informacij
    • Čustveni možgani (normalno!)odzivanje pacientov v čustveno zahtevnih situacijah. Kako nazaj v dialog
    • Zgradimo trden komunikacijski most. Komunikacijske vloge. Izzivi, ki jih lahko pričakujete in kako se z njimi soočiti.
    • Preko močnih vprašanj do vpogleda v »neizrečeno«.
    • Ustvarimo dober stik: temelj pozitivnega odzivanja in zaupnega sodelovanja.
  • 18.15 – 19.15 – Nevrološko procesiranje navodil – nismo si enaki!, Helena Zajec
    • Kako z različnimi tipi pacientov: ljudje hitrih reakcij in pisane besede / pacienti dialoga in ustnih navodil /ljudje čustev in razmisleka (VAKOG).
    • Prepoznavanje posameznih tipov in prilagajanje komunikacije v zdravstveni negi posameznim tipom.
    • Kdo sem jaz (test) in kako to vpliva na moj stil komunikacije in dela s pacienti.
    • Praktično: Spoznajmo sogovornika v 2 minutah! Priporočila in prepovedi pri delu z določenim
  • 19.15 – 19.30 – odmor
  • 19.30 – 21.00 – Ni vseeno, kako, Helena Zajec
    • Bermudski trikotnik propovedi, negativna navodil in skope komunikacije.
    • Retorika, ki krepi sodelovanje in veča odzivnost pacientov.
  • 21.00 – 21. 30 – Razprava in zaključek – Nada Sirnik, Helena Zajec

Prijave sprejemamo preko elektronske prijavnice na spletni strani DMSBZT Ljubljana na: do 08.03.2024, oz. do zapolnitve prostih mest (35) ali na irma.kiprijanovic@gmail.com

Vse informacije v zvezi s prijavo v spletno okolje, kjer bo potekalo izobraževanje boste prejeli na vaš elektronski – naslov, en dan pred dogodkom, zato prosimo, da ga ob prijavi obvezno navedete.

Srečanje je namenjeno članom DMSBZT Ljubljana in NI KOTIZACIJE, za preostale člane Zbornice – Zveze oziroma za člane ostalih regijskih strokovnih društev je kotizacija 30 € z vključenim DDV-jem za posameznega udeleženca.

Programsko/organizacijski odbor: Đurđa Sima, Nada Sirnik.

Program je v postopku za pridobitev licenčnih in pedagoških točk pri Zbornici – Zvezi.

Za področje osebnostnega razvoja,
podpredsednica za interesne dejavnosti pri DMSBZT Ljubljana:
Nada Sirnik

Predsednica DMSBZT Ljubljana: