»Z učinkovito komunikacijo do uspešnega sodelovanja v zdravstveni in babiški negi«

Datum in čas
03. 10. 2024

Društvo medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Ljubljana, vabi na srečanje

» Z učinkovito KOMUNIKACIJO do uspešnega SODELOVANJA V ZDRAVSTVENI IN BABIŠKI NEGI«

dne 03. 10. 2024 v spletnem okolju Zoom s pričetkom ob 16.50 uri in traja 5 pedagoških ur.

Izobraževanje bo vodila gospa Helena Zajec,univ.dipl.oec.,INLPTA trainer, poslovni in osebni coach

Program:

• 16.50 Prijava v spletno okolje
  • 16.55 – 17.00 Pozdravne besede, predstavitev programa, Nada Sirnik
  • 17.00 – 18.15 Zakonitosti komunikacije v čustveno zahtevnih situacijah, Helena Zajec
    • Površni možgani: od kod komunikacijski šumi, nerazumevanje navodil in skrivanje informacij
    • Čustveni možgani (normalno!) odzivanje pacientov v čustveno zahtevnih situacijah. Kako nazaj v dialog
    • Zgradimo trden komunikacijski most. Komunikacijske vloge. Izzivi, ki jih lahko pričakujete in kako se z njimi soočiti.
    • Preko močnih vprašanj do vpogleda v »neizrečeno«.
    • Ustvarimo dober stik: temelj pozitivnega odzivanja in zaupnega sodelovanja.
  • 18.15 – 19.15 Nevrološko procesiranje navodil – nismo si enaki!, Helena Zajec
    • Kako z različnimi tipi pacientov: ljudje hitrih reakcij in pisane besede / pacienti dialoga in ustnih navodil /ljudje čustev in razmisleka (VAKOG).
    • Prepoznavanje posameznih tipov in prilagajanje komunikacije v zdravstveni in babiški negi posameznim tipom.
    • Kdo sem jaz (test) in kako to vpliva na moj stil komunikacije in dela s pacienti?
    • Praktično: Spoznajmo sogovornika v 2 minutah! Priporočila in prepovedi pri delu z določenim tipom.
  • 19.15 – 19.30 – Odmor
  • 19.30 – 21.00 Ni vseeno, kako, Helena Zajec
    • Bermudski trikotnik prepovedi, negativna navodila in skope komunikacije.
    • Retorika, ki krepi sodelovanje in veča odzivnost pacientov.
  • 21.00 – 21.30 Razprava in zaključek, Nada Sirnik, Helena Zajec

Prijave sprejemamo preko elektronske prijavnice do 27.09.2024, oz. do zapolnitve prostih mest (35).
Dodatne informacije Irma Kiprijanović 041 754 695.

Vse informacije v zvezi s prijavo v spletno okolje, kjer bo potekalo izobraževanje, boste prejeli dan pred dogodkom na vaš elektronski – naslov, zato prosimo, da ga ob prijavi obvezno navedete.

Kotizacije za člane DMSBZT Ljubljana NI

Za člane Zbornice – Zveze (člani ostalih regijskih strokovnih društev), kotizacija znaša 50 € z vključenim DDV- jem za posameznega udeleženca.

Ostale udeležence pa bomo sprejeli  po predhodnem tel. dogovoru, v kolikor bodo ostala prosta mesta.

Programsko/organizacijski odbor: Đurđa Sima, Nada Sirnik.

Program je v postopku za pridobitev licenčnih in pedagoških točk pri Zbornici – Zvezi.

Za področje osebnostnega razvoja, podpredsednica za interesne dejavnosti pri DMSBZT Ljubljana:
Nada Sirnik

Predsednica DMSBZT Ljubljana: