Je članica izvršilnega odbora DMSZT Ljubljana: štiri leta je bila predsednica podružnice Litija-Kamnik, od leta 1997 je podpredsednica društva. Njena aktivna vloga je usmerjena v zgodovino zdravstvene nege na Slovenskem, z velikim smislom za ohranjanje zgodovinskih virov, starih predmetov, pisnih materialov, idr.
Slovenske medicinske sestre je prebudila, da so začele razmišljati in ceniti preteklost, brez katere ni vsakdana in še manj jutrišnjega dne. Njen aktivni prispevek: “Bilo je nekoč…” na strokovnem srečanju DMSZT Ljubljana leta 1998 se je ponovil lani na proslavi mednarodnega dneva medicinskih sester v Novem mestu, vključno s simbolično postavitvijo muzeja. Njeno “remek” delo je uniforma Angele Boškin prve medicinske sestre na Slovenskem. Muzej zdravstvene nege se počasi udejanja v stari babiški šoli v Ljubljani in ponosni smo nanj.
Irena je zaposlena od leta 1977 v Zavodu za usposabljanje invalidne mladine v Kamniku (dve leti je bila vodja zdravstvene nege v zavodu), od leta 1991 je članica mobilne službe pri Zavodu za pomoč otrokom in mladostnikom s posebnimi potrebami, ki so vključeni v redni program usposabljanja za področje cele Slovenije.
Je članica izvršnega odbora društva INKO, aktivno sodeluje z Zvezo paraplegikov in Zvezo društev za cerebralno paralizo. Leta 1997 je ob 50-letnici ZUIM-a Kamnik prejela Priznanje za dolgoletno delo in uvajanje novih metod dela na področju zdravstvene nege v Zavodu.
Izjemno dobro usklajuje tudi delovanje podružnic in sekcij pri DMSZT Ljubljana. Ob vsem tem je študentka VŠZ v Ljubljani.
Irena, čestitamo!