Jožica Bostič Pavlovič, upokojena višja medicinska sestra, se je leta 1966, po diplomi na Višji šoli za zdravstvene delavce v Ljubljani, zaposlila na Onkološkem inštitutu Ljubljana. Svojo karierno pot je pričela kot sobna medicinska sestra, zatem napredovala v vodilno medicinsko sestro oddelka, v vodilno medicinsko sestro v ambulanti za kemoterapijo in kasneje v glavno medicinsko sestro internističnih onkoloških oddelkov v stavbah B in D Onkološkega inštituta Ljubljana. Svoje strokovno delovanje je zaključila kot pomočnica direktorice za zdravstveno nego.
Želja po dodatnem formalnem izobraževanju jo je leta 1975 usmerila na Fakulteto za sociologijo, politične vede in novinarstvo v Ljubljani, v študij sociologije – kadrovsko organizacijska smer.
Delo medicinske sestre na Onkološkem inštitutu je bilo zahtevno in naporno, vendar pa dinamično in inovativno. Razvoj zdravljenja je terjal tudi nenehno strokovno izpopolnjevanje medicinskih sester. Zaradi neustreznih bivalnih razmer onkoloških bolnikov, ki so prihajali na zdravljenje največkrat v napredovalem stadiju bolezni in neustreznih pripomočkov za izvajanje zdravstvene nege, je bilo izvajanje zdravstvene nege silno težko. Razvoj onkološke zdravstvene nege se je komaj pričenjal. Kot Jožičina prva strokovna pomoč pri razvoju onkološke ZN je nastajala tkzv. Knjiga posegov v zdravstveni negi. V ambulanti za kemoterapijo je Jožica orala ledino pri aplikaciji citostatikov ambulantnim bolnikom. Kot glavna medicinska sestra internistične onkologije je koordinirala celotno zdravstveno nego tega področja, razporejala negovalno osebje in izvajala pedagoško delo. Postopoma se je pričel uvajati proces zdravstvene nege in zelo pomembno, opazovanje in beleženje stranskih učinkov zdravljenja. Velik del svoje strokovne pozornosti je namenila alopeciji (izpadanju las) in v času, ko še nismo poznali ledenih kap, pri aplikaciji citostatikov bolnikom nameščala okrog lasišča manšeto, esmarch in ledene kocke. Kot prva medicinska sestra je aplicirala citostatik po venski valvuli ter vpeljala heparinizacijo venske valvule.
V sodelovanju z direktorico zdravstvene nege, Marino Velepič, je pripravila knjižici navodil za bolnike, z naslovom »Kemoterapija in vi« , in kasneje »Alopecija – kako si lahko pomagam». V času opravljanja funkcije pomočnice direktorice za zdravstveno nego je vodila pripravništvo in praktični pouk dijakov in študentov zdravstven nege. Njen strokovni doprinos k razvoju onkološke ZN je zaslediti v kar 24 zadetkih v COBBISU.
Kot predavateljica in soavtorica je sodelovala na mnogih strokovnih seminarjih ter na mednarodnih srečanjih EONS (European Oncology Nursing Society) v Jeruzalemu, Bruslju in Madridu.
Od ustanovitve strokovne Sekcije medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov v onkologiji, je delovala v izvršnem odboru sekcije in ji v letih od 1991 do 1994 tudi uspešno predsedovala.
Ves čas svojega poklicnega dela je aktivno sodelovala s takrat še Društvom medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov Ljubljana. Medicinske sestre – pripravnice in pripravnike je usmerjala in razlagala pomen delovanja društva ter jih spodbujala, da so postale/li člani društva. Zaposlenim na Onkološkem inštitutu Ljubljana je omogočala in jih spodbujala k udeležbi na raznih strokovnih izpopolnjevanjih, izobraževanjih in drugih dejavnostih v organizaciji DMSBZT Ljubljana. Nudila je tudi vsestransko podporo zaposlenim, ki so aktivno delovali v društvu v okviru upravnega in izvršnega odbora, ali kot nosilci raznih dejavnosti. Sedaj se kot članica Sekcije upokojenih medicinskih sester redno udeležuje njihovih predavanj, druženj in izletov. S svojimi bogatimi izkušnjami tudi vsestransko sodeluje pri organizaciji izobraževanj in drugih aktivnosti, ki jih organizira sekcija upokojenih medicinskih sester.