KANIN

Vabilo  DMSBZT  Ljubljana na  IZLET  Z  ŽIČNICO  NA KANIN - postaja D – 2.202 m

lahko tudi panoramska vožnja s sedežnico na sedlo Prevala na Slovensko / Italijansko mejo –

in kratek  pohod  do doma Petra Skalarja – Ferdo Kravanja (2.286 m) – 40 min.

14.  SEPTEMBER  2019  -  POZOR !  SPREMEMBA  DATUMA

Od  ZGORNJE  POSTAJE  ŽIČNICE  KANIN  do  doma  PETRA  SKALARJA  (2.286 m) – 40 min.

Najprej se bomo z našo najvišjo žičnico zapeljali na Kanin na naše edino visokogorsko smučišče. Pohod bomo začeli od zgornje postaje žičnice Kanin na postaji D (2202 m). Od zgornje postaje žičnice se bomo do doma Petra Skalarja (2286 m) 40 minut vzpenjali skozi veliki graben. Do žičnice v dolino se bomo vrnili po isti poti.

Prvo kočo na Kaninu je leta 1895 postavila Jadranska podružnica Nemško - avstrijskega planinskega društva iz Gorice. Med 1. sv. vojno je bila poškodovana. 1922 jo je obnovil CAI (Club Alpino Italiano) iz Trsta in jo leta 1936  povečal in prenovil. Po 2. sv. vojni jo je v slabem stanju prevzelo PD Bovec. Po obnovi so jo odprli 24. avgusta 1952. Poimenovali so jo po revolucionarju Ferdo Kravanja – Peter Skalar (1911 - 1944) iz Čezsoče. Koča je 1. januarja 1972 pogorela. Že 1973 so začeli na novi lokaciji graditi večjo postojanko. Zaradi pomanjkanja denarja so jo gradili 10 let. Dom Petra Skalarja so odprli 2. oktobra 1983 ob 90 - letnici Slovenskega planinskega društva.

IN (bolj  zmogljivi)

DALJŠI  124.  POHOD  –  TRDNJAVA  KLUŽE (532 m) – planina za Robom  –  široka  krnica  VELIKI  DOLIČ  (1.800 m)  –  do 3 ure -  pod  mogočno  goro  ROMBON,
kjer so bili Bosanski vojaki še v danes močno vidnih utrdbah med prvo svetovno vojno.

ALI

do kote 1313 s čudovitimi pogledi na Bovško kotlino (1313 m) - 1 : 45 ure

Smer vožnje; Ljubljana – Rateče – prelaz Predel – Bovec – prelaz Predel – Rateče – Ljubljana.

Odhod avtobusa bo ob 5.05 na parkirišču za avtobuse pod dvorano Tivoli. Pohodnice in pohodniki, ki se nam pridružijo na avtobusni - železniški postaji, počakajo pred postajališčem Adria št. 31 ob 5.10.
DODATEN  VSTOP: Na parkirišču ŽALE pri poslovilni dvorani pokopališča ŽALE ob 5.20.

Za pohod potrebujete tudi: dobro planinsko obutev, pohodniške palice, sončna očala (zaželeno zaprta tudi od strani), pokrivalo za glavo, brezalkoholno pijačo brez CO 2 in brez alkohola.

Prispevek plačate na avtobusu !

• 30 € - članice in člani DMSBZT Ljubljana.
  • 35 € - družinski člani članic in članov DMSBZT Ljubljana.
  • 35 € - članice in člani drugih regijskih strokovnih društev DMSBZT.
  • 40 € - nečlanice in nečlani DMSBZT.

Prihod v Ljubljano do 23. ure.

Prijave z elektronsko prijavnico SPODAJ ali 041 273 265 in 031 529 757.  Prijave sprejemamo do 12. SEPTEMBRA 2019.

Prosimo vas, da odpoved sporočite po telefonu. Tako omogočite udeležbo čakajočim !

Ker potujemo tudi v Italijo imejte s seboj OBVEZNO VELJAVNO osebno izkaznico ali potni list.
Za izgubljene, pozabljene ali ukradene predmete sami nosite nadomestilo !

Predsednica DMSBZT Ljubljana